Zdraví zprávy

Informace o zdraví

Vřídky v ústech a na jazyku

Napsal admin • Čvc 11th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Vřídky v ústech nebo na jazyku se tvoří velkému počtu lidí. Afty jsou velmi nepříjemné a způsobují hodně bolesti.

Bílé vřídky

Afty jsou bílé vřídky. O přičinách aftů se stále spíše spekuluje, než by byla stanovená jasná příčina. Jednou z udávaných příčin je oslabená imunita. Příčinou může být také crohnova choroba. Nebo také onemocnění Celiakie neboli nesnášenlivost lepku. V tomto případě je nutné zcela ze stravy vyřadit lepek.

Vřídky v ústech: Nepříjemné vřídečky v puse

Vůbec nejčastější jsou afty v ústech. Pokud se afty objeví pouze jednou za čas tak to není problém, problém s afty začíná ve chvíli kdy se vám afty vysévají velmi často a navíc se objevují ve velkých shlucích. To pak značí nějaký problém. A není to normální a už je třeba navštívit lékaře.

Vřídky na jazyku, dásních i mandlích

Ano, i afty na jazyku existují. Afty se mohu vyrazit i na jazyku. Dále se mohou afty objevit také na dásních nebo na patře na dásních. To u však není tak časté. Nejčatěji se objeví bílé vřídky v puse nebo na jazyku. Na ostních částech spíše vyjmečně.

Co s afty?

O aftech se říká, že s léčbou to trvá 7 dní a bez léčby týden. Myslím, že je na tom dosti pravdy. A léčba většinou nic neurychlí. Takže většinou je lepší afty nechat odeznít. V případě opakovaného výsevu je třeba se zaměřit na příčinu. A tu příčinu se snažit eliminovat. Spolu s afty se někdy objevují i nepěkné prasklé koutky úst.

Na afty se dříve využívala fialová vodička, dnes existují různé přípravky na afty.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.