Zdraví zprávy

Informace o zdraví

Limská borelióza

Napsal admin • Kvě 16th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Limská borelióza je velmi nepříjemné onemocnění, které vyvolává většinou savy hmyz a to zejména klíšťata, řekneme si o limské borelióze více informací. Někdy se nazývá také limská nemoc.

Kdo přenáší boreliózu?

Většina lidí si stále myslí, že boreliózu přenáší pouze klíšťata. Ale není tomu tak, limskou boreliózu mohou přenášet i další druhy hmyzu, které sají z člověka krev. Ale je pravda, že nejčastěji proběhne přenos na člověka, opravdu díky přisátému klíštěti. Čím dříve klíště odstraníme, tím je menší šance, že by jsme se mohly nakazit boreliózou.

Jak se pozná borelióza?

Mezi hlavní znaky boreliózy patří červený kruh, tam kde bylo zapíchnuté klíště. Tento kruh má bílý střed. Problém je však v tom, že né každému se tento červený kruh vytvoří a někdy to tak může probíhat doslova bez příznaků. Podívejte se ještě na článek borelióza příznaky, kde jsme příznaky boreliózy probíraly podrobněji.

Když se objeví příznaky

Když se objeví borelióza příznaky, tak je třeba co nejdříve zajít za lékařem. Lékař většinou nasazuje antibiotika. Často se antibiotika berou po delší dobu. Během braní antibiotik doporučuji užívat probiotika a prebiotika. Jinak hrozí, že se vám sníží kvalita střevní mikroflóry. A hrozí přemnožení kvasinek a plísní ve střevech.

Prevence

U klíštové encefalitidy je možné nechat se očkovat. To lymská borelióza je více zákeřná a v současné době neexistuje očkování. Hlavní je tedy hlídat si klíšťata a když nějaké klíště chytneme, tak je co nejdříve odstranit. Po delší procházce venku se vždy řádně prohlídněte, ze zadu můžete použít zrcadlo. Děti je také nutné prohlížet, stejně tak třeba psa.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku