Zdraví zprávy

Informace o zdraví

Klimakterium (menopauza) a bolesti podbříšku

Napsal admin • Dub 17th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Klimakterium (jiným názvem menopauza neboli přechod) se u žen pohybuje většinou okolo padesátého roku. Vždy ale záleží také na kondici a dalších okolnostech. Častými příznaky jsou bolesti podbříšku a návaly horka a pocení.

Klimakterium čeká na každou ženu

Klimakterium čeká opravdu na každnou ženu. Některé ženy však ani nemusí postřehnout, že u nich přechod proběhl. Obecně jde říci, že čím lepší zdravotní stav a lepší fyzická kondice, tím je větší šance na přechod zcela bez problémů. V dnešní době se u žen objevují během přechodu různé problémy a komplikace. Je to zejména tím, že zdraví žen se postupně zhoršuje a kondice je také stále horší a horší.

Jak se projevuje klimakterium? Jak poznat menopauzu?

Klimakterium o sobě často dá poprvé vědět díky bolestem v podbříšku, časté jsou také návaly horka a pocení během dne, v některých případech i v noci. Pro ženu je to vždy velmi nepříjemné. Už dířve jsme v článku klimakterium příznaky vypsaly všechny další příznaky a projevy, které se mohou u žen vyskytnou během jejich přechodu. Jejich paleta je docela hodně široká.

Nepříjemné návaly horka a pocení

Jak už jsme si řekly mezi průvodní příznaky přechodu u žen patří určitě nepříjemné návaly horka a pocení. Z ničeho nic pocítíme obrovský nával horka a dochází k nadměrnému pocení. Je to i společensky nepříjemné a může nás to dostat i do blbých situací.

V pozdějším věku přibývá zdravotních problémů

V pozdějším věku začíná přibývat stále více a více zdravotních problémů. Často to začíná cukrovkou druhého typu a pokračuje to dále vysokým tlakem a zvýšeným cholesterolem v krvi. Jde především o hodnoty špatného cholesterolu. V ještě vyšším věku je častá artróza. Ať už artróza ramene, artróza kolene či artróza ramenního kloubu.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku