Zdraví zprávy

Informace o zdraví

Jak získat (ne)kuřáckou nálepku? Napište si o ní!

Napsal admin • Čvc 19th, 2010 • Rubrika: Zdravá výživa

Novela nekuřáckého zákona přikazuje restauracím umístit na vchod speciální označení. Ale kde jej majitelé seženou? Gastronomický portál LUNCHTIME.cz nabízí pomocnou ruku a posílá nálepky restauracím na požádání zdarma.

Podle novely jsou restaurace povinny informovat své hosty u svého vchodu, zda vstupují do kuřáckého či nekuřáckého prostředí, nebo jestli jsou v restauraci oddělené prostory pro kuřáky a nekuřáky. Mají tak učinit pomocí zákonem stanoveného označení. Většina majitelů však vůbec neví, jak má označení vypadat a kde si ho mohou pořídit.

Gastronomický portál LUNCHTIME.cz, který každý den propaguje na internetu kolem 2000 restaurací z celé České republiky se rozhodl vyjít majitelům vstříc a nálepky jim zasílá na požádání zdarma.

„Staráme se o restaurace a záleží nám na tom, aby majitelé nebyli zbytečně pokutováni. Drtivá většina majitelů o novele vůbec nevěděla a po rozvíření informací v médiích se majitelé ptali, kde označení seženou. Rozhodli jsme se proto nálepky na požádání zaslat do restaurací poštou.“, vysvětluje zástupce internetového portálu Igor Třeslín.
„Zájem je opravdu veliký. Na naši výzvu reagovala za pouhé dopoledne třetina podniků.“, dodává.

„Konzultovali jsme se s ministerstvem vnitra vzhled a rozměr nálepek, aby povinné označení skutečně odpovídalo novele. Majitelé tak mají jistotu, že zasílané nálepky jsou nenapadnutelné.“, zdůrazňuje Igor Třeslín.

Co pro získání nálepky musí majitelé udělat? Stačí jen napsat na e-mailovou adresu nalepka@lunchtime.cz a uvést: název provozovny, celou adresu a jaký tip označení si přeje.

O projektu LUNCHTIME.cz
Projekt LUNCHTIME.cz vznikl v lednu roku 2008 a zabývá se přehledem denního menu. Zároveň slouží jako praktický katalog restaurací a dalších gastronomických zařízení. Podává tak návštěvníkovi komplexní přehled informací o restauracích a obědech v jeho okolí. Návštěvníci mohou denní menu konkrétní restaurace či celé lokality odebírat. zasílat jako pozvánky či sdílet na sociálních sítích.
V současné době nabízí své denní menu kolem 2000 podniků z celé ČR (Praha, Brno, Jihlava, Ostrava, Hradec Králové, Plzeň atd.) a každým dnem se jejich počet zvyšuje.
O kvalitách portálu LUNCHTIME.cz svědčí fakt, že byl nominován na Cenu českého Internetu – Křišťálová Lupa 2009 v kategoriích: „nejoblíbenější vyhledávač a databáze a také jako „projekt roku“.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku