Zdraví zprávy

Informace o zdraví

Jak se projevuje dna a doporučená dieta při dně

Napsal admin • Led 23rd, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Dna je nepříjemné onemocnění, které se projevuje zejména velmi silnými bolestmi kloubů. Nemoc Dna je v Česku stále častější a trpí jí hodně lidí. Častěji se objevuje u mužů než u žen. Dozvíte se jakým způsobem je třeba upravit vaši stravu při onemocnění dnou.

Jak poznáte onemocnění Dna ?

Prvním příznakem je často bolest palce u nohy. Na začátku to může vypadat velmi nenápadně. Ale v případě dnového záchvatu je bolest doslova nevydržitelná. U dny je problém s kyselinou močovou, kdy jí je příliš v těle a tak se ukládá hlavně do kloubů. Tam se ukladává v krystalicky podobě jehliček a proto pak v kloubech cítíme ty doslova mučivé bolesti. Při Dně je důležité změnit životní styl.

Nadbytečná kyselina močová v krvi

V případně onemocnění Dnou má postižený mnoho kyseliny močové v krvi. Tato kyselina močová v krvi je tam i normálně, ale u postižených Dnou je jí tam nadměrné množství a to pak způsobuje ty zdravotní problémy. Metabolismus je pak celkově rozhozený. Množství kyseliny močové v krvi vám může změřit váš obvodní lékař.

Změna stravy a jídelníčku při Dně

Pokud se chcete opravdu zbavit problémů se Dnou. Tak je třeba upravit i váš životní styl. Měly by jste zařadit více tělesného pohybu. Ale hlavně je třeba nutné změnit stravu. Problém vyvolávají purinové potraviny, které obsahují hodně purinů a proto se musíte těmto potravinám vyhýbat. Patří sem masa, vnitřnosti, česnek a další. V článku dna jídelníček je pospáno podrobněji, jak má vypadat jídelníčk při onemocnění Dnou.

Často se přídávají další zdravotní problémy

U lidí, kteří trpí Dnou se často objevují i další zdravotní problémy. Ať už to je cukrovka 2. typu (někdy se nazývá stařecká cukrovka). Lidé mají také problémy s vysokým cholesterolem v krvi (je třeba si nechat včas u lékaře změřit cholesterol hodnoty, ať víme jak jsme na tom).


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku