Zdraví zprávy

Informace o zdraví

Jak se léčí dna a zakázané potraviny při dně

Napsal admin • Čer 4th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Zejména ve vyšším věku patří Dna mezi docela časté onemocnění. Řekneme si jak se léčí dna a jaké potraviny jsou povolené a jaké potraviny jsou naopak při dně úplně zákazané. Vylučují se zejména potraviny, které v sobě mají hodně purinů.

Nemoc Dna byla nemoc králů

Dříve se nemoci Dna říkalo také nemoc králů. Dříve si hojnost jídla mohla dovolit pouze šlechta a proto měly problémy s Dnou především králové a jejich příbuzní. V tzv. nevyspělých zemích je onemocnění Dnou opravu málo časté. Zato v Evropě a na dalších vyspělých místech ve světě je onemocnění Dna na vzestupu. Problémy s Dnou má stále větší počet lidí. Čím vyšší věk, tím je větší riziko, že se u vás Dna opravdu projeví.

Nadbytečné množství kyseliny močové

Každá člověk má v těle určitě množství kyseliny močové. Problém s kyselinou močovou nastává až v té chvíli, kdy je kyseliny močové moc velký nadbytek. Z kyseliny močové se pak tvoří krystalky, které se pak zapichují do kloubů a to pak způsobuje silné a bolestivé bolesti kloubů.

Jak se pozná, že mám opravdu Dnu?

Pokud máte podezření, že by jste mohly mít Dnu, tak je určitě nutné navštívit lékaře. Lékař provede odběr a měří se hladina právě kyseliny močové. Pokud je kyselina močová moc vysoká, tak se jedná právě o onemocnění Dnou. Na úplném počátku tohoto zdravotního problému se objevuje záchvatovitá bolest palce u nohy. Další příznaky Dny najdete v dřívějším samostatném článku dna a její příznaky, je to tam podrobně rozepsáno.

Jak se léčí dna a zakázené potraviny při Dně

Když nám lékař sdělil diagnózu Dna, tak s tím musíme začít bojovat. Podle mě by bylo chybou spoléhat pouze na léky. Při dně je totiž strašně důležité úprava stravy. Mezi zakázané potraviny při Dně patří zejména vnitřnosti zvířat (žaludky, ledviny, játra atd.), jednotlivá maso, česnek atd. Podrobněji je dieta popsáno v samostatném článku dna dieta, kde je jasně napsáno co je zakázané a co naopak můžete jíst.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.