Zdraví zprávy

Informace o zdraví

Jak na tenisový loket

Napsal admin • Říj 30th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Tenisový loket získal sice svůj název od tenisu, ale určtiě se netýká pouze tenistů. Řekneme si jak na tenisový loket.

Bolavý loket

Hlavním příznakem tenisového loktu je bolest loktu. Tenisový loket vzniká u činností, které jsou pořád stejné. Například utahování šroubů klíčem, nahazování omítek a další činnosti. Často se objevuje u tenistů, proto také tento zdravotní problém nese název tenisový loket. Tenisový loket patří mezi enzopatie.

Akutní i chronický tenisový loket

Když máme delší dobu bolest lokte, tak je velmi reálné, že nás trápí právě tenisový loket. Většinou se jedná o akutní tenisový loket, ale pokud nás problémy trápí déle než 6 týdnů, tak už se pak jedná o chronický tenisový loket. Chronický tenisový loket se o hodně hůře léčí a problémy se často vrací nazpátek.

Je třeba dát loktu klid

Je třeby myslet na to, že léčba tenisového loktu se neobejde bez toho, aby jste daly loktu klid. Vím, že se to dobře píše a hůře dělá. Ale opravdu je třeba dát loktu, jinak si můžete zadělat na chronický tenisový loket. Samozřejmě se užívají i různé léky a masti, ale klid musí být naprostým základem.

Operace tenisového loktu

Operace se v případě tenisového loktu využívá pouze v případě chronického tenisového loktu, když už předchozí možnosti léčby selhaly. Operace je pro tenisový loket až tou poslední variantou. Existuje různé druhy provedení této operace.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.