Zdraví zprávy

Informace o zdraví

Co na afty v puse a dásních

Napsal admin • Pro 8th, 2012 • Rubrika: Nezařazené

Afty si můžete představit jaké malé bílé vřídky. Přesto, že to jsou malé bílé vřídky, tak dokáže způsobovat až překvapivě hodně bolesti.

Afty

O příčinám proč se někomu tvoří afty se spíše spekuluje. Ještě nebyla určená přesná příčina aftů. Spekuluje se například o intoleranci lepku nebo o jiných potravinových alergiích. Viníkem může být možná také Candida (kandidóza). Možné jsou samozřejmě i další příznaky a jak již jsem řekl o příčinách aftů se v dnešní době spíše spekuluje.

Afty se nejčastěji objevují v puse

Afty se nejčastěji tvoří. Tyto afty v ústech jsou hodně nepříjemné a nejvíce bolesti nám způsobuje zejména pití a když jíme potraviny. Někdy bolí doslova každý pohyb pusou. Většinou se vytvoří pouze jeden aft, ale u některých lidí dojde k masivními výsevu aftů. Když se jim udělá hned několik aftů zároveň.

Afty se tvoří i na dalších místech

Méně často se afty mohou vytvářet také na dalších místech. Kromě úst se mohou objevit také afty na jazyku nebo afty na dásních. Hodně nepříjemné jsou také afty v krku a afty na mandlích. Výjmečně se objevují afty na genitálu. Zejména afty v krku jsou hodně nepříjemné, protože nás pak bolí každé polknutí a je to opravdu hodně nepříjemné.

Léčení vřídků v puse

O léčbě aftů jsme již psaly na webu afty a jejich léčba. Můžete se tam dozvědět jak může probíhat léčba aftů. Ale často afty vyléčí čas, do sedmi dnů afty zmizí ať už s léčbou či bez léčby. Problémy s afty začínají až ve chvíli, kdy se vám afty vytváří opakovaně.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku