Zdraví zprávy

Informace o zdraví

Bolavé dásně: Bolení dásní

Napsal admin • Říj 15th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Bolavé dásně jsou velmi nepříjemná záležitost. Za bolením dásní mohou stát různé příčiny a právě na jednotlivé příčiny bolení dásní se zaměříme v tomto článku.

Bolavý dásně

Bolavá dásně se alespoň jednou v životě objeví téměř u každého. Bolení dásní může být vyvolávano různými příčinami. Bolest dásní může mít různou intenzitu. Od velmi slabých bolestí dásní až po téměř nesnecitelné bolesti. Bolavé dásně se někdy objevují také u malých dětí, nešetří však ani dospělé osoby.

Bolest dásně po návštěvě zubního lékaře

Bolest dásní se často objevuje po návštěvě u zubaře. Ať už po vyvrtání kazu nebo častěji po vytržení zubu. Po vytržení neboli extrakci zubu můžete pociťovat bolest dásní několik dní, pak bolesti většinoui ustanou. Pokud ne, tak je třeba zajít zpátky za zubním lékařem. Případně na zubní pohotovost.

Důvodem může být i zánět dásní

Za bolavými dásni může stát také zánět dásní. Zánět dásní se objevuje zejména z toho důvodu, že lidi si špatně čistí zuby nebo si zuby nečiští. Někdy může být zánět dásní vyvolaný také zubním kazem, kdy už jsme nebyly dlouho u lékaře. Opět je třeba navštívit zubního lékaře.

Váček na dásni

Za bolení dásní může někdy také váček na dásni. Infekce, která je uvnitř váčku způsobí bolest dásní, objeví se také silný otok dásní. K léčbě se musí často využít antibiotika.

Mezi další příčiny může patřit rakovina ústní dutiny.


admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.